![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797043
*
nr 1479 7043
Fabian Lundqvist
(1913-1989), Sverige
Oljemålning, Kvinnor. Signerad. Olja på duk, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2022
kl 19:16:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 14:42:08
1
1.000 kr
17/7 21:49:34
2
1.100 kr
18/7 19:11:12
3
Vinnande bud
18/7 19:12:31
3
justering av budtak
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt fabian lundqvist kvinna kvinnor olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Fabian Lundqvist
nr 1479 7043
Fabian Lundqvist
(1913-1989), Sverige
Oljemålning, Kvinnor. Signerad. Olja på duk, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 14:42:08 | 1 | 1.000 kr |
17/7 21:49:34 | 2 | 1.100 kr |
18/7 19:11:12 | 3 | Vinnande bud |
18/7 19:12:31 | 3 | justering av budtak |
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt fabian lundqvist kvinna kvinnor olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17